עורך דין אינטרנט ורשת בקריות וחיפה

–

ישראל ישראלי

–

ישראל ישראלי

עורך דין אינטרנט ורשת בקריות או חיפה ורוצה להצטרף?

דיני אינטרנט ורשת

עורך דין אינטרנט ורשת בקריות

בעידן המודרני של חיינו האינטרנט תופס מקום משמעותי ביותר. אנחנו יכולים לראות את ההשפעה של האינטרנט בכל מקום וכמעט בכל היבט. יותר תקציבי פרסום מושקעים ברשת ופחות בטלוויזיה, רדיו, עיתונות. אך חשוב לשים לב שגם באינטרנט ישנם כללים וחוקים שאסור לעבור עליהם. לפעמים נראה שהאינטרנט הינו מקום פרוץ שאין עליו כל שליטה, אך לא כך הדבר.

זכויות יוצרים באינטרנט וברשת

נושא זכויות יוצרים באינטרנט וברשת אינו מספיק מובן לגולשים ובעלי עסקים. חוקי זכויות יוצרים נתפסים גם באינטרנט ואנו עדים לתופעות שנראות לגיטימיות לגמרי לביצוע אך הן אסורות על פי חוק.

1. העתקת תמונות – כצעד ראשוני בתור אדם אשר מחפש תמונות נפנה אל מנוע החיפוש גוגל. נרשום את ביטוי החיפוש ונמצא אלפי תמונות בנושא. רבים לא יודעים שהתמונות הללו מוגנות בזכויות יוצרים. תמונות אלו מופיעות באתרים שונים ברחבי האינטרנט לכן הן מופיעות בגוגל. חובה לבקש אישור מבעל התמונה לפני השימוש בה.

שימו לב, גם אם תתנו קרדיט ליוצר, עדיין מדובר בעבירה. חובה לבקש את הזכות מבעל האתר או התמונה לפני הפרסום.

2. בעלי אתרים – תהליך בניית אתר הוא מורכב. כל אתר דורש עבודה של מתכנת ומעצב גרפי שעובדים על האתר במשך תקופה מסויימת. חשוב מאוד לשים לב שהמעצב הגרפי משתמש בתמונות חופשיות שלא מוגנות בזכויות יוצרים. או לחלופין, לדאוג מלכתחילה שיהיה סעיף בחוזה שהאחריות מוטלת על המעצב הגרפי בכל הנוגע לעיצובים באתר.

סעיף חשוב שניתן להוסיף בחוזה בנוגע לבניית האתר הוא שהאתר שייך לכם. לפעמים בוני אתרים מחזיקים את הלקוחות בתור "בני ערובה" ולא משחררים להם את קבצי ותכני האתר במידה והם רוצים להעביר אותו לחברה אחרת.

3. לשון הרע – כיום, קיימות מספר רשתות חברתיות גדולות ובראשם פייסבוק. חשוב לדעת, שגם כאן תקף חוק לשון הרע. כמו שכתבנו בתחילת המאמר, לפני נדמה לנו שהאינטרנט הינו תחום פרוץ. אך גם ברשתות החברתיות חובה להפעיל שיקול דעת לפני כתיבת תגובות, פוסטים ופרסום תכנים שיכולים להזיק ולהפר את חוק לשון הרע. אפשר לקרוא על תביעות לשון הרע בגוגל שביצעו בגלל פרסומים בפייסבוק או ברחבי האינטרנט.

לסיכום, חשוב להתייעץ עם עורך דין לדיני אינטרנט ורשת לפני כל שלב או במידה ועקפו את זכויותכם ברשת. התחום הנ"ל הינו מעורפל ולפעמים דברים שנראים לנו לגיטימיים הינם אסורים.

צור קשר

אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

Not readable? Change text. captcha txt